#1 2011-03-20 22:14:29

ziom12546

Generał

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 433
Punktów :   

Szczegółowy opis o ASG

Poradnik Maniaka

Ten poradnik, ma na celu pomóc Tobie, drogi Maniaku, na początku Twojej przygody z AirSoftem!

Znajdziesz tutaj wskazówki i rady, które powinny odpowiedzieć na dużą część Twoich pytań!

Spis treści:
I. Ogólne zasady i bezpieczeństwo.
II. Umundurowanie, kamuflaż.
III. Wybór i kupno repliki.
IV. Amunicja.
V. Repliki gazowe.
VI. Snajperstwo, a AirSoft.
VII. Tuning.
VIII. Wykaz producentów, polecane repliki, repliki niepolecane, repliki wyróżniające się.
IX. Progi pieniężne.
X. WMASG.

Opracowane przez - [rQs] LogaN (Bajeczny1990)I. Ogólne zasady i bezpieczeństwo.

1. Pamiętaj o okularach ochronnych! Jest to zdecydowanie najważniejszy element strzelanek ASG! By dowiedzieć się jakie okulary/gogle/maski są godne zaufania na polu potyczek AirSoftowych

Pod żadnym pozorem nie kupuj maski z siatką drucianą zamiast szybki! Jest ona NIEBEZPIECZNA. Kulka trafiająca w siatkę często się rozpryskuje, a odłamki mogą uszkodzić, a nawet pozbawić Cię wzroku! Zwłaszcza w czasach, gdy coraz więcej osób używa biodegradalnych kulek.

2. Jeśli kupujesz replikę o wysokiej prędkości początkowej wystrzeliwanego pocisku (od około 350 fps wzwyż) warto zaopatrzyć sie w replikę broni bocznej o prędkości nie przekraczającej 300 fps! Umożliwi Ci to strzelanie się na krótkich dystansach, gdy Twoja replika główna mogłaby wyrządzić krzywdę przeciwnikowi! Jako replika boczna,bardzo dobrze sprawuje się elektryczny Glock z Cymy (CM.030).

3. Dysponując mocną repliką, nie zapominaj o przyjętych limitach odległości, które w zdecydowanej większości środowisk zabraniają strzelania z odległości mniejszej niż 10 metrów z replik o prędkości wylotowej conajmniej 400 fps.

4. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Airsoftem - nie kupuj replik, których prędkość wylotowa kulki to conajmniej 400 fps. Używanie tak mocnych replik wymaga doświadczenia. Bez niego możesz zostać wyrzucony ze środowiska na skutek, np. wybicia zęba innemu graczowi, bo "nie wiedziałeś, że z 20 metrów jest to możliwe". Najlepiej byś zaopatrzył się w replikę z prędkością wylotową nie przekaraczającą 350 fps. Jest to uniwersalne rozwiązanie - będziesz mógł zarówno skutecznie strzelać się w lesie, jak i brać udział w rozgrywkach CQB.

5. Jeśli tylko jest możliwość - nie strzelaj w głowę. Wbrew pozorom nie jest to oznaka umiejętności lecz głupoty. Co innego, jeśli przeciwnik wystawia tylko głowę. Wówczas oddaj najlepiej jeden strzał na SEMI. Pamiętaj ciągle o mocy Twojej repliki i o tym, jak Ty byś się zachował na jego miejscu, gdyby ktoś Cię tak trafił.

6. Jeśli znajdujesz się w środku akcji na bliskich odległościach i masz mocną replikę, nie strzelaj. Postaraj się podejść swojego przeciwnika, wymierzyć w niego i powiedzieć, że nie żyje. W ostateczności, mimo tego że nie dostałeś - poddaj się.

7. Czasami przeciwnicy strzelają z wielkich odległości. Takich, że możesz nie odczuć trafienia. Jeśli nie jesteś pewien, a wydaje Ci się, że mogłeś zostać trafiony - poddaj się. Czasami lepiej odpuścić, niż być potem oskarżanym o terminatorstwo.

8. Używanie pirotechniki wymaga specjalnej rozwagi. Zapoznaj się z zasadami dotyczącymi jej używania w Twoim środowisku.

9. Używanie granatnika w replice wymaga rozumu. Nigdy nie strzelaj z bardzo bliskiej odległości, nawet jeśli Twój granat ma niską prędkość początkową wystrzeliwanych kulek.

II. Umundurowanie, kamuflaż.

1. Umundurowanie, to jedna z najważniejszych spraw w AirSofcie. Różne mundury nadają się do różnego terenu, sam musisz więc dobrać odpowiedni wzór dla siebie.

Często polecanymi na nasze warunki wzorami, są:
a) do lasów - Marpat, DPM, Flecktarn
b) do budynków - UCP

Istnieje wiele innych, lepiej oraz gorzej maskujących na danym terenie wzorów. Poszukaj opinii na forum oraz samemu wnioskuj, co najlepiej sprawdzi się w Twojej okolicy.

2. AirSoft ma zazwyczaj styl dowolny. Nie przejmuj się, jeśli posiadasz, np. M4A1 i kamuflaż Flecktarn. To Tobie ma się podobać mundur i Ty będzesz go używał. Inaczej ma się sprawa, jeśli próbujesz dostać się do ekipy zajmującej się rekonstrukcją jakiejś jednostki. Wówczas umundurowanie musi spełniać dane zasady, w które wprowadzą Cię zasady grupy.

3. Zabezpieczaj wszystkie gołe części ciała. Nic tak nie świeci się w lesie, jak ludzka skóra! Do lasu unikaj czarnego koloru Twojego oporządzenia, gdyż wyróżnia się na tle roślinności.

4. Twoja replika może Cię zdradzić! Jeśli masz możliwość, to pomaluj ją odpowiednimi farbami maskującymi. Jeśli nie masz, to stosuj wszystko co Ci przyjdzie do głowy. Przydatne mogą być siatki maskujące, szale snajperskie, a nawet zwykła trawa i taśma izolacyjna. Elementy odblaskowe (soczewki, wypolerowany metal) lubią odbijać światło słoneczne w najmniej oczekiwanym momencie.

5. Ghillie suit, Ghillie hood, Jackal Suit oraz pochodne, są świetnym kamuflażem. Decydując się jednak na taki, weź pod uwagę, że używanie go jest niewygodne, ze względu na czepiające się roślinności materiały oraz temperaturę wewnątrz stroju. Konieczny jest wówczas Camelbak.

III. Wybór i kupno repliki.

Kupując replikę w sklepie, na allegro bądź na bazarze powinieneś:

1. Sprawdzić oznaczenie repliki oraz jakie są opinie o niej na wmasg.pl

2. Sprawdzić jakie dana replika ma parametry dotyczące mocy i prędkości wylotowej kulek:

a) Gdy podana jest moc repliki musisz wiedzieć, że repliki o energii kinetycznej do 0.5 J nie nadają się do walki na otwartych terenach, a w pomieszczeniach są przeważnie zbyt słabe nawet do tego by przeciwnik odczuł trafienie. Dotyczy to niemal wszystkich "tanich elektryków".
b) Gdy podana jest prędkość wylotowa kulki w stopach na sekundę (fps) musisz wiedzieć, że repliki wystrzeliwujące kulki z prędkością 150 fps (czyli niemal każdy elektryczny karabin szturmowy, pistolet maszynowy lub pistolet do 200 złotych) są przeważnie zbyt słabe nawet do tego by przeciwnik odczuł trafienie. Dotyczy to niemal wszystkich "tanich elektryków".
c) Gdy podana jest prędkość wylotowa kulki w metrach na sekundę (m/s) musisz wiedzieć, że repliki wystrzeliwujące kulki z prędkością poniżej 50 m/s również do gry się nie nadają (100 m/s = ~328 fps).

Weź pod uwagę to, że na allegro oraz w mniej zaufanych sklepach (taniemilitaria, airsoftguns) nieraz są zawyżane (i to bardzo) osiągi repliki, a w praktyce nie mają nic wspólnego z rzeczywistością!

3. Każda elektryczna replika do 200 złotych ma prawdopodobnie plastikowy gearbox, który skróci żywotność repliki oraz nie pozwoli jej osiągać dobrych parametrów.

4. Nie daj zwieść się opisom allegrowiczów, którzy tanim elektrykom przypisują zasięg skuteczny rzędu kilkudziesięciu metrów. Faktyczny zasięg każdego taniego AEG'a to nie więcej niż 15 metrów!

5. Decydując się na replikę na gaz, lub elektryczną będziesz musiał liczyć się z kupnem gazu (przy częstym strzelaniu w replikach na greengas około 70 złotych na pół sezonu) bądź wymianą baterii (przy małej mocy repliki i dobrej jakości ogniw oraz dobrym użytkowaniu baterii możesz nigdy nie mieć potrzeby jej wymiany). Koszt taniej baterii dobrej jakości to około 100 złotych.

6. Nie daj się nabierać na super dodatki do tanich replik, ponieważ są one przeważnie słabej jakości i służą jedynie nadaniu wyglądu replice. Większość tanich laserów jest niewidoczna w dzień, lunety przeważnie są atrapami, bipody są niepraktyczne, latarki ciężkie i dające słabe światło, tłumiki są atrapami, kolimatory mają małą średnicę soczewek i słabą jakość wykonania. Jeśli mimo wszystko uważasz, że nawet słabej jakości dodatki chcesz mieć zamontowane na replice wiedz, że tanie i stockowe repliki nie są na tyle precyzyjne by móc efektywnie korzystać z dodatków takich jak lasery, lunety, kolimatory.

6. Repliki markowe przewyższają repliki chińskie pod względem niezawodności, mimo, że te drugie w stocku wydają się mocniejsze. Firmy z Chin jednak co chwilę stają się lepsze, mają wciąż niezły stosunek jakość/cena oraz istnieje duża szansa, że w przeciągu paru lat będą na równi z markowymi produktami, a nawet je przewyższać. Przykładem chińskiej repliki, która nie odstępuje markowym jest nowe MP5 z Cymy z metalowym korpusem (CM.027-B).

7. Przy zakupie repliki zwróć uwagę na rodzaj gearbox'a jaki one posiadają. Im mniej standardowy gearbox tym trudniej w razie awarii o kupno części. Najpowszechniejsze gearbox'y to v.2 i v.3.

8. Zorientuj się przed zakupem repliki jak bardzo jej części są kompatybilne z częściami innych (najlepiej znanych) producentów. Pozwoli Ci to w przyszłości na łatwiejszą wymianę części oraz umożliwi dokupowanie magazynków innych firm.

9. Zdecyduj, do czego dana replika będzie Ci potrzebna. Jeśli do zielonej taktyki i będzie miała mieć dużą moc - lepiej kupić replikę ze stałą kolbą, gdyż zmieści się w niej mocniejsza bateria. Jeśli natomiast replika ma być używana zarówno do zielonej jak i czarnej taktyki - warto zaopatrzyć się w replikę ze składaną kolbą. Będzie ona uniwersalna i wygodna w każdej sytuacji. Rozpatrz również kupno repliki w układzie bull-pup.

10. Kupuj tylko w sprawdzonych sklepach!
Unikaj:
www.taniemilitaria.pl
www.airsoftguns.pl
www.airsoftxtreme.pl
www.badtoys.pl

Najczęściej polecane sklepy:
www.asgshop.pl
www.specshop.pl
www.taiwangun.com
www.customs.pl
www.zbrojownia.pl
www.asg.com.pl

Inne sklepy warte uwagi:
www.cog-asg.com - brak gwarancji na repliki, jednak ceny są bardzo atrakcyjne
www.gunfire.pl - średnia obsługa w sklepie, jednak od czasu do czasu pojawiają się bardzo atrakcyjne promocje

11. Przejrzyj przyklejone tematy "Jaka replika do XXX złotych", jeśli interesują Cię propozycje innych. Przejrzyj również pozostałe przyklejone tematy w dziale "Jestem Zielony". Dowiesz się wielu ciekawych rzeczy.

12. Jeśli nadal zastanawiasz się i masz wątpliwości co do wyboru repliki, poczytaj wmasg.pl

13. Jeśli wciąż się ich nie pozbyłeś, a sumiennie czytałeś - zadaj pytanie na forum.

IV. Amunicja.

1. Używaj do swojej repliki odpowiednich kulek. Sprawdź jakie kulki najlepiej pasują do Twojej repliki tutaj:

Nigdy nie używaj szwowych kulek gdyż niszczą one replikę, tak samo jak tzw. kulki z farbą, które i tak z racji niskich prędkości wylotowych i miękkich ubrań rzadko kiedy rozpryskują się na przeciwniku, za to bardzo chętnie rozpryskują się w lufie.

Jeśli Twoja replika ma zamontowaną lufę precyzyjną (średnica lufy 6.04, 6.03) używaj tylko kulek najlepszej jakości, testowanych w tychże lufach precyzyjnych!

2. Kulki, mimo że wyglądają niemal identycznie, bardzo się od siebie mogą różnić jakością wykonania. Najbardziej polecane kulki są produkowane przez takie firmy jak np.:
-G&G
-Tokyo Marui
-Excel
-Guarder
-Straight

Kulki średniej jakości, to np.:
P&J Premium
Blaster

Kulki słabej jakości, to np.:
GunFire
High Density

3. Wszystkie pomiary prędkości wylotowych podane są zwykle na kulkach 0.2g, chyba, że jest napisane inaczej.

V. Repliki gazowe.

1. Jeśli jest to Twój początek z Airsoftem nie decyduj się na repliki napędzane CO2 - są to w większości pistolety, które są zbyt silne. Będą za mocne na odległości mniejsze niż 20 metrów oraz zbyt niecelne przez krótką lufę na odległości większe niż 20 metrów.

2. Zastanów się kiedy chcesz używać repliki. Jeśli jest to sezon zimowy, a Ty masz pieniądze na gaziaka, poczekaj lepiej na sezon letni i zbieraj za ten czas pieniądze, gdyż:

a) repliki na CO2 niemal nie nadają się do walki w niskich temperaturach,
b) repliki na GreenGas będą działać mniej efektywnie,

W zimie szybciej wyczerpywać będą się baterie w replikach elektrycznych i nieraz najbardziej niezawodną repliką na polu walki będzie zwykły spring.

3. Częstą wadą gazowych replik są nietrwałe zbiorniki gazowe magazynków, które bardzo łatwo ulegają uszkodzeniu. Koszt nowego, gazowego magazynku, to zwykle kwestia 100 zł.

VI. Snajperstwo, a AirSoft.

1. Nie ma replik snajperskich za 200 zł! Jeśli chcesz mieć replikę snajperską, musisz na ten cel wydać przynajmniej 1500-2000 zł. Wówczas zacznie się dopiero pojawiać przewaga zasięgu i celności Twojej repliki, nad elektrykami innych osób. Repliki snajperskie w niższych cenach mają jedynie wygląd karabinu snajperskiego. Zasięg takiej repliki nie przewyższa zwykle ani trochę zasięgu elektrycznych replik w tej samej cenie. Ty wystrzelisz jedną kulkę, nie trafisz, a przeciwnik zasypie Cię wtedy gradem kul. Nie masz szans.

2. Snajperstwo, to nie tylko lansiarska replika z celownikiem optycznym. To powołanie. Decydując się na bycie snajperem, rezygnujesz z 90% akcji, które mógłbyś przeżyć biegając z elektrykiem. By być snajperem musisz doskonale znać metody kamuflażu oraz poruszania się oraz być niesamowicie cierpliwym. Niekiedy przez kilkugodzinną rozgrywkę nie oddasz ani jednego strzału. Zadaj sobie pytanie, czy taka sytuacja Cię nie zniechęci. By być snajperem, potrzebujesz dodatkowo mnóstwo wiedzy. Zapraszam do lektury działu "Snajperzy i kamuflaż". To nie jest CS ani CoD. W Airsofcie snajper nie ma kilkuset metrów zasięgu, a jedynie kilkadziesiąt. Często tyle, co zwykły szturmowiec.

3. Ze względu na niesamowicie wysokie moce replik snajperskich, nie decyduj się na bycie nim na początku swojej przygody z Airsoftem. By wiedzieć jak używać replikę mającą 600, a niekiedy ponad 700 fps, potrzebne jest WIELOLETNIE doświadczenie! Jeśli dopiero zaczynasz, a przyjdziesz na strzelankę z repliką mającą powyżej 500 fps nie zdziw się, jeśli nie zostaniesz dopuszczony do gry!

4. Jeśli kręci Cię bycie snajperem, kup na początek chińską, ELEKTRYCZNĄ replikę z klimatem. Jeśli Ci się spodoba - będziesz mógł ją modyfikować. Jeśli Ci się nie spodoba - w dalszym ciągu pozostaje Ci magiczny tryb z napisem AUTO. Przykładem tanich replik z klimatem snajperskim, mogą być:
PJ25 - replika SR25
CM.032 - replika M14

VII. Tuning.

1. Jeśli chcesz zwiększyć skuteczność swojej repliki - nie sil się od razu na zmianę sprężyny. Stracisz gwarancję, skrócisz żywotność repliki oraz narazisz swoich towarzyszy na strzelankach na większy ból. Warto inwestować w części zwiększające zasięg i celność bez podnoszenia fps (np. komora hop-up, lufa precyzyjna, gumka hop-up).

Najczęściej przeprowadzane tuningi, nie podnoszące prędkości wylotowej (lub robiące to w minimalnym stopniu):

a) Jeśli chcesz zwiększyć ROF repliki - kup baterię na porządnych, firmowych ogniwach (np. Sanyo, KAN), na trochę słabszych (Firefox, Intellect), lub baterię o wyższym napięciu (maksymalnie o 1.2V!). Pamiętaj, że zwiększanie ROFu wpływa na skrócenie żywotności repliki.

b) Jeśli chcesz zwiększyć zasięg i celność repliki - wymień gumkę hop-up oraz zmień lufę na precyzyjną. Skutecznym i tanim rozwiązaniem jest połączenie gumki hop-up silikonowej Systemy oraz lufy precyzyjnej Systemy. Jeśli niedostępna jest gumka hop-up Systemy, możesz zaopatrzyć się w alternatywę - silikon Guardera. Jest ona niestety mniej trwała. Takie połączenie pozwala na podniesienie zasięgu nawet o kilkanaście metrów oraz spory wzrost celności. Lufa precyzyjna może zwiększyć trochę liczbę fps (~10-20). Koszt takiego tuningu, to zwykle nie więcej niż 150 zł.

2. Miej na uwadze, iż ekstremalnie mocne tuningi replik złożonych nawet na najlepszych częściach będą często wymagały kosztownych napraw.

VIII. Wykaz producentów, polecane repliki, repliki niepolecane, repliki wyróżniające się.

Oferty, które są warte uwagi:

1. Springi do 100 złotych:
-shotguny [DE] - świetny zasięg za małą cenę, dobra szybkostrzelność, małe magazynki, słaba celność, przyzwoita moc, strzelanie 3 kulkami naraz (w przypadku strzelby M56);

-shotguny [JT] - dobry zasięg za małą cenę, duże magazynki, dobra szybkostrzelność, dobra celność, przyzwoita moc, brak regulacji hop-up'a, zdarzają się wadliwe modele;

-shotguny [AGM] - świetny zasięg za małą cenę, 3 magazynki (jednak małe - 14 kulek), dobra celność, dobra szybkostrzelność, przyzwoita moc;

-FAMAS [CG] - bardzo dobry zasięg za małą cenę, dobra celność, słaba szybkostrzelność, przyzwoita moc;

-AK47 Spring [CM] - dobry zasięg za małą cenę, przyzwoita celność, słaba szybkostrzelność, przyzwoita moc;

2. Wyróżniające się gaziaki za niewielką cenę:
-Beretta EG-707 [BELL] - cena ~150 złotych, blowback, full metal, spora awaryjność

-Socom Mk23 [STTI] - cena ~200 złotych, niezła moc, możliwość przedłużenia lufy tłumikiem (wzrost celności, mocy), zdarzają się jednak wadliwe modele

-Glock 17 [ARMY] - cena ~200 złotych, metalowy zamek, blowback, średnia awaryjność

-Glock 17 [KWA] - cena ~270 złotych, blowback, niska awaryjność

3. Elektryki z plastikowym gearboxem nadające się do walki:
- A47 [JG] - replika AK47, osiągi umożliwiają konkurowanie z innymi replikami, bardzo krótka żywotność i wysoka awaryjność

- Steyr M8 [BE] - replika AUG'a, osiągi umożliwiają konkurowanie z innymi replikami, bardzo krótka żywotność i wysoka awaryjność

Zdecydowanie bardziej opłaca się dozbierać pieniądze lub kupić gaziaka bądź springa niż aeg'a z plastikowym gb!

4. Najtańsze elektryki z metalowym gb:
- Glock 18c (cm.030) [CM] - cena ~200 zł, ~200 fps, AEP przydatny jako broń boczna na bliskie odległości

- MP5 (cm.027) [CM] - cena za używany ~200 złotych, nówki już (chyba) nie sprzedają, ~270 fps, najtańszy elektryk, który da się używać w miarę efektywnie na otwartych przestrzeniach, dobry do CQB

- R4/R5/R6/R7 oraz wz.61 Scorpion [Well] - cena około 200 złotych w zależności czy używki czy nówki i jakie modele, od ~250 do ~300 fps, bywają jednak często awaryjne

- MP5K PDW (G.5) [Galaxy] - cena za nowy, to od 200 do 250 złotych - świetny stosunek cena/jakość. Zdecydowanie najlepszy elektryk w okolicach 200 złotych. Zasięg całkowity około 50 metrów, 320 fps, w zestawie 2 magazynki, stosunkowo niska awaryjność. Jedyna wada, to dosyć niska kultura pracy Gearboxa.

5. Polecane chińczyki:
- JG w cenach 300-550 złotych - w miarę niska awaryjność, niezłe osiągi

- PJ w cenach 400-700 złotych - niezłe osiągi, spora awaryjność (słaba jakość body)

- CM w cenach 300-600 złotych - niezłe osiągi, w miarę niska awaryjność

- BOYI w cenach 400-600 złotych - niezłe osiągi, metal body, średnia awaryjność

6. Springi do 400 złotych:
- WARRIOR 1 [Well] - (~400 złotych) najlepsza z "tanich snajperek", niezła baza pod tuning, duża moc, słaba celność, awaryjność

- MB03 [Well] - (~250 złotych) tania pseudo snajperka, spora moc, duża awaryjność, słaba celność, daje przewagę w walce z innymi springami

7. Najbardziej niezawodne, chińskie, tanie elektryki cieszące się dużą popularnością:
- AK47 (cm.028) [CM] - według wielu najlepszy karabin szturmowy w tym przedziale cenowym, wyróżnia się nad konkurentem z JG prędkością wylotową rzędu 380 fps

- G36c/k (g608/g608-2) [JG] - według wielu najlepszy karabin szturmowy w tym przedziale cenowym, wyróżnia się nad konkurentem z Cymy składaną kolbą, która znacznie zmniejsza długość repliki

8. PRZYKŁADY replik NIEPOLECANYCH, które do walki się nie nadają:
- wszystkie Cymy o numerach takich jak cm.021, cm.022, cm.023, cm.025

- produkty Well takie jak D-93, D-90

- produkty DE takie jak M83

- wszelkie inne aeg'i z plastikowym gb

9. Firmy chińskich aeg'ów, raczej nie polecane to JLS, BE, WELL oraz inne.

10. Firmy chińskich aeg'ów, polecane to CM, JG, P&J, BOYI, RS oraz inne.

11. Firmy markowe, polecane to np. G&G, G&P, CA, TM, ICS, Systema, Inokatsu, WA oraz inne.

IX. Progi pieniężne.

1. Jeśli Twój budżet ogranicza się do 100 złotych:

a) nie kupisz elektryka, którym da się walczyć!
b) kupisz gaziaka, który będzie miał przyzwoite osiągi lecz będzie awaryjny i nie wystarczy na długo.
c) kupisz springa, który wystarczy Ci by wczuć się w klimat, będzie miał przyzwoite osiągi, pozwoli rywalizować nawet z elektrykami, i który powinien wystarczyć Ci na około pół sezonu.

2. Jeśli Twój budżet ogranicza się do 200 złotych:

a) kupisz używanego elektryka z metalowym gb, z osiągami podobnymi jak w springu za 100 złotych. Będzie on jednak awaryjny i może nie wystarczyć na długo. Z nowych elektryków za tą cenę TYLKO glock 18c z Cymy (cm.030).
b) kupisz gaziaka, który będzie miał niezłe osiągi, będą z nim czasami problemy jednak powinien wystarczyć przynajmniej na pół sezonu.
c) kupisz springa, który będzie miał przyzwoite osiągi, a jego żywotność powinna wystarczyć przynajmniej na pół sezonu.

3. Jeśli Twój budżet ogranicza się do 300 złotych:

a) kupisz nowego elektryka z metalowym gb z przyzwoitymi osiągami, będzie on jednak awaryjny lub kupisz używanego elektryka z nieco lepszymi osiągami, który będzie równie awaryjny.
b) kupisz gaziaka, który będzie miał niezłe osiągi i w miarę niską awaryjność, niektóre egzemplarze niemal bezawaryjne (szczególnie polecana seria KWA).
c) kupisz springa z niezłymi osiągami (prawdopodobnie w kształcie karabinu snajperskiego). Nie będzie on jednak spełniał zadań karabinu snajperskiego, a jego przewagę będzie czuć tylko w rozgrywkach z innymi springami. Awaryjność średnia.

4. Jeśli Twój budżet ogranicza się do 400 złotych:

a) kupisz nowego elektryka z metalowym gb i dobrymi osiągami. Nadal będzie on jednak ustępował jakością wykonania i awaryjnością markowym produktom. Za tą cenę polecane są G36c z JG oraz AK47 z Cymy.
b) kupisz niezłego gaziaka, który możliwe, że nigdy Cię nie zawiedzie.
c) kupisz springa, który będzie dobrą bazą pod tuning, jednak nie w stocku nie będzie on spełniał zadań karabinu wyborowego.

5. Jeśli Twój budżet ogranicza się do 600 złotych:

a) kupisz nowego, niezłego aczkolwiek chińskiego aeg'a z metal body i niezłymi parametrami. Awaryjność na średnim poziomie. Możesz za tą cenę kupić długo używanego aeg'a z firm takich jak CA (Classic Army) lub TM (Tokyo Marui). Awaryjność będzie zależała od tego jak traktował replikę poprzedni właściciel.
b) kupisz bardzo dobrego gaziaka, który będzie Ci długo służył
c) kupisz springa, którego będziesz mógł stuningować wymieniając elementy takie jak lufa, hop up, itp. co podniesie jego wartość w boju. Nie będzie on spełniał nadal zadań karabinu wyborowego

6. Jeśli Twój budżet ogranicza się do 800 złotych:

a) kupisz chińskiego aeg'a, którego dasz radę poddać tuningowi lub mało używaną replikę markową firm takich jak CA, TM.
c) kupisz springa, którego będziesz mógł stuningować wymieniając elementy takie jak lufa, hop up, itp. co podniesie jego wartość w boju. Będziesz mógł wymienić więcej części. Nie będzie on spełniał nadal zadań karabinu wyborowego.

7. Jeśli Twój budżet ogranicza się do 1000 złotych:

a) kupisz nówkę aeg'a renomowanych firm takich jak CA, TM, bądź używkę firm takich jak G&P. Awaryjność na niskim poziomie.
c) kupisz dobrego springa, który będzie miał niską awaryjność i powoli będzie zmierzał w kierunku karabinu snajperskiego.

8. Jeśli Twój budżet ogranicza się do 1500 złotych:

a) kupisz nowego elektryka markowego, którego będziesz mógł nawet poddać tuningowi.
c) kupisz springa, który będzie w stanie spełniać rolę karabinu snajperskiego.

9. Jeśli Twój budżet ogranicza się do 3000 złotych:

a) kupisz elektryka po tuningu, który niemal nigdy Cię nie zawiedzie.
c) kupisz springa po tuningu, który bardzo dobrze będzie spełniał rolę karabinu snajperskiego.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
dorota waszczyk zasada kontrastu www.twc.pun.pl www.maj2012.pun.pl nasza.klasa pl